3 veci, v ktorých sa musíte zlepšiť, ak sa chcete zamestnať

3 veci, v ktorých sa musíte zlepšiť, ak sa chcete zamestnať

Niektorí mali šťastie a prácu si našli už počas školy alebo založili vlastné podnikanie. Čo ale pre tých, ktorí ešte nevedia v čom sa chcú presadiť alebo majú problém nájsť si zamestnanie?

Toto sú 3 veci, v ktorých sa musia absolventi a uchádzači zlepšiť, ak chcú získať prácu.

  • Príprava

Prvá chyba, pre ktorú sa vám z potenciálnej práce neozvú, býva často už v životopise. Životopis a motivačný list je práve ten priestor pre vás, kde môžete personalistu zaujať.

Neposielajte životopisy, v ktorých iba vymenujete svoje kurzy a vzdelanie. Zahrňte tam všetko, čo viete a skúste sa „predať“. Zohľadnite pritom ale reálnu úroveň vašich zručností. Dokumenty si dajte skontrolovať priateľom alebo blízkym. Na nikoho nezapôsobí, keď v texte nájde gramatické alebo štylistické chyby.

Keď vás už pozvú na pohovor, poriadne si danú spoločnosť naštudujte a primerane sa oblečte. Pripravte sa na bežné pohovorové otázky typu: Aké sú vaše záporné stránky? Kde sa vidíte o 3 roky? Natrénujte si odpovede a nespoliehajte sa len na váš prirodzený dar reči.

  • Zreálnenie očakávaní

Prieskum agentúry Grafton Recruitment ukazuje, že najdôležitejším faktorom pri hľadaní práce je stále finančné ohodnotenie.

Najmä absolventi sa často zameriavajú na hľadanie ideálnej práce namiesto tej „prvej“. Najmä naša prvá práca by mala byť o hľadaní pozície, kde sa dokážeme toho čo najviac naučiť, budeme super-vyťažení a obklopení množstvom ľudí.

  • Proaktivita

Keď je mladosť jediné, čo môžete ponúknuť, neprerazíte len s priemerným prístupom alebo názorom. Nezaháľajte a radšej využite čas na zdokonaľovanie!

Zapojte sa do dobročinných projektov v okolí, poohliadnite sa po stáži alebo praxi. Hoci sú často pracovné stáže neplatené, je to pre vás výborná investícia do budúcnosti.

Spoločnosť Manpower, ktorá už 65 rokov pomáha ľuďom začať novú kariéru tvrdí, že prioritou pre rozvoj absolventov by mali byť jazykové zručnosti a orientácia v nových technológiách.

A preto …

Rozhýbte sa pracujte na sebe!

Chcete vidieť progres a reálne výsledky priamo v praxi? Chcete získať prevahu nad konkurenciou a ľahšie sa presadiť na pracovnom trhu? Zapracujte na svojej prezentácií a zručnostiach, prihláste sa na jedno z našich IT školení ešte dnes.

A hlavne myslite pozitívne!

Pretože ako povedal Henry Ford: Či už si myslíte, že niečo dokážete, alebo si myslíte, že niečo nedokážete, máte pravdu.