Ako prebieha ONLINE školenie NAŽIVO cez aplikáciu ZOOM a videoškolenie ONLINE a ich hlavný rozdiel

Zvykli sme si v posledných mesiacoch, že mnohé aktivity sa presunuli do online prostredia, digitalizovali sa alebo inak zmenili formu, aby sa prispôsobili aktuálnej situácii vo svete.

Napriek tomu, že firmy si už zvykli využívať prácu z domu, porady online na diaľku, zdieľanie pracovných súborov cez platformy a ďalšie novinky, stále sa stretáme s názorom, že majú rešpekt pred online školením.

Všimli sme si 2 hlavné dôvody, z čoho pramenia obavy:

technická stránka – Čo ak budú mať pracovníci vo firme problém s pripojením sa na online školenie?

stránka kvality – Čo ak plnohodnotne nenahradí prezenčné školenie?

V skratke sme pre vás zhrnuli základné informácie o tom, ako prebiehajú 2 typy online školení s názornými ukážkami.

Hlavný rozdiel medzi ONLINE školením NAŽIVO cez aplikáciu ZOOM a videoškolením:

  • Školenie ONLINE naživo cez ZOOM – prebieha v reálnom čase so zachovaním plnej interaktivity účastníkov a lektora – kladenie otázok, sledovanie výkladu
  • Videoškolenie (online ) – je to zoznam už nahratých videí, ktoré sú zoradené podľa tém a účastník si ich pustí a podľa nich sa učí. Nemá interaktivitu s lektorom, len úlohy na precvičenie

a) NAŽIVO školenie cez aplikáciu ZOOM – veľmi kvalitne nahrádza prezenčné školenie, pretože prebieha v reálnom čase a lektor a účastníci spolu komunikujú. Navzájom sa všetci vidia a počujú, lektor vie pri vysvetľovaní zdieľať obrazovku, účastníci majú možnosť klásť otázky ako na bežnom školení. Aplikáciu ZOOM si stiahnu účastníci bezplatne alebo sa pripoja len cez webové rozhranie a nič si nemusia sťahovať do svojho počítača.

Účastník sa pripojí kliknutím na poslaný link z akéhokoľvek notebooku alebo pc, len je potrebné, aby mal na ňom kvôli komunikácii mikrofón a kameru (môžu byť aj externé).

Hlavnou výhodou je plná interaktivita s lektorom, aj keď na diaľku.

Ukážky zo školenia cez aplikáciu ZOOM:

b) Videoškolenie (online) –  uvádzame link na bezplatnú ukážku, aby ste si mohli pozrieť ako to v skutočnosti vyzerá v členskej sekcii.

Online videoškolenia sú tvorené už nahratými videami zoradenými podľa tém. Sú k nim aj skúšobné súbory na precvičenie, ktoré si účastník stiahne a pracuje s nimi. Účastník sa pripojí na základe zaslaného linku a prihlási sa prihlasovacími údajmi (dostane ich mailom). V členskej sekcii si videá púšťa podľa poradia, ľubovoľne sa vie vrátiť k téme, ktorú potrebuje. Prebrané témy sa učí sám a precvičuje na cvičnom súbore. Pri jeho štúdiu nie je prítomný lektor, nie je to interaktívne školenie.

Hlavnou výhodou je, že účastník študuje v čase, ktorý vyhovuje jemu.

Ukážky z videoškolenia:

Aktuálne vieme zabezpečiť okrem prezenčnej formy aj formu ONLINE školení NAŽIVO s lektorom cez ZOOM všetky školenia z kategórie kancelárske (MS Excel, MS Office, MS PowerPOint), sociálne siete (FaceBook, Instagram, LinkedIN) a grafické (Adobe Photoshop, InDesign).

Videoškolenia máme pre 3 najčastejšie školené témyMS Excel – základy, MS Excel – mierne pokročilý a MS Excel – pokročilý.

Celková naša ponuka je TU.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité výhradne pre účely spracovania Vášho komentára. Zásady spracovania osobných údajov.