Prichádza rok 2016 opäť s úžasnými novinkami !

Rok 2016 je rokom, kedy sa kancelárske balíky dostali do štádia, keď už sa neoplatí pridávať ďalšie funkcie, ale je potrebné inovovať existujúce balíky podľa aktuálnych trendov. Jednou z firiem, ktorá nasleduje aktuálne trendy v biznise i v životnom štýle je Microsoft a to v podobe balíku MS Office 2016, ktorého mottom je produktivita, spolupráca a mobilita.

Tú druhú prináša spoločnosť LAPIS IT, s.r.o. ktorá pre Vás zabezpečuje nielen MS Office školenia v najvyššej kvalite už 19 rok.

Ak máte radi novinky, určite ste už zvedaví a nedočkaví, čo od nového MS Office 2016 môžete očakávať. Zostaňte v spojení, či už v práci, alebo na koláčiku v obľúbenej cukrárni so svojimi blízkymi priateľmi a dôležitými informáciami, dostupnými na všetkých Vašich zariadeniach.

Pod pojmom Co-authoring si môžeme predstaviť spoluprácu viacerých užívateľov v reálnom čase. Súbory programov Word, Excel či Power Point môžete mať uložené na OneDrive. To ponúka možnosť zdieľania určitých súborov vybraným používateľom, ktorým môžete nastavovať rozličné práva. V programoch Office je integrovaný program SKYPE určený na komunikáciu. Môžete zdieľať svoju obrazovku, či viesť videohovory priamo z dokumentu, či prezentácie. TELL ME predstavuje rýchly prístup k informáciám. Pomáha rýchlo nájsť tú správnu funkciu, či príkaz v MS Office. Ďaľšia z možností je inteligentné vyhľadávanie – SMART LOOKUP. Stačí si vybrať ľubovoľný text a cez kontextové menu dohľadať informáciu na webe, alebo naopak obsah z webu vložiť priamo do vybraného dokumentu. V programe Excel pribudli nové grafy ako stromová mapa, histogram, vodopádový, viacvrstvový, či krabicový graf. Na karte Vložiť môžete nájsť ďalšiu z noviniek nástroj 3D Map. Ide o zobrazovanie geografických údajov na trojrozmernej mape s vizualizáciou v čase.

Na karte Údaje pribudli tlačidlá Nový dotaz a Hárok prognózy. Nový dotaz je určený na vkladanie dát z nových zdrojov. Zdrojom môžu byť iné zošity, podporované databázové zdroje, alebo štruktúrované dáta na webe či facebooku, ktoré Excel dokáže rozlúštiť.

Staršie verzie  Excelu ponúkali iba jednoduchú krivku trendu. Excel 2016 dokáže pomocou tlačítka Hárok prognózy získať podrobnosti pomocou menšieho počtu kliknutí. Pomocou vytvorenia prognózy jedným kliknutím je k dispozícii možnosť rýchlo využiť historické údaje na analýzu budúcich trendov.

Power Point prichádza s novinkou v podobe nahrávky celého diania na obrazovke. Na obrazovke je možné označiť výrez, povoliť zaznamenávanie ukazovateľa myši a vstupu z mikrofónu. Výsledok sa vkladá ako objekt do snímky prezentácie. Hotový multimediálny objekt je cez kontextové menu možné ľahko exportovať do MP4 videa.

Outlook umožňuje rýchlejšie vkladanie príloh do mailov. Po kliknutí na ikonu určenej na vloženie prílohy je k dispozícii zoznam posledných 10 editovaných  dokumentov.

Word má nástroj poznámky rukou, ktorý ocenia najmä študenti. Pokiaľ je potrebné zapísať ľubovoľnú rovnicu, je možné výraz nakresliť pomocou myši a Word hneď ponúka riešenie..

To ale nie je zďaleka všetko. Veľa praktických príkladov, dobrá nálada, ústretoví lektori na Vás už netrpezlivo čakajú na našich školeniach. Netrápte sa sami, sme tu pre Vás.

Váš Tím LAPIS IT

autor článku: Ing. Zuzana Pogranová, PhD