Aký je rozdiel medzi Office 2016 a Office 365?

V súčasnosti sa používa viacero verzií Office. V poslednej dobe sú najrozšírenejšie práve Office 2016 a Office 365.

Aký je medzi nimi rozdiel?

Na prvý pohľad vyzerajú rovnako, líšia sa však v nástrojoch a možnostiach.

Office 2016


Office 2016 si kúpite za jednu konečnú sumu a túto licenciu máte nastálo. Táto verzia nie je aktualizovaná, to znamená, že stále máte k dispozícii rovnaké nástroje a možnosti, ako keď ste si ju zakúpili. Aktualizácie sa týkajú iba zabezpečenia. K dispozícii môžete mať programy Excel, Word, PowerPoint, Outlook a ďalšie, ktoré závisia od balíka, ktorý ste si zakúpili.

Office 365


Office 365 je predplatenou službou. Predplatné je mesačné alebo ročné. K dispozícii máte stále najaktuálnejšie nástroje a možnosti, to znamená, že táto verziaje priebežne aktualizovaná. Okrem bežných programov, ako sú Excel, Word, PowerPoint či Outlook, máte k dispozícii množstvo užitočných aplikácií (Planer, Forms, Sway, One Note), nepretržitú technickú podporu a online úložisko. K online úložisku máte prístup odkiaľkoľvek, stačí pripojenie k internetu. Toto všetko je v cene predplatného.

Uvedieme zopár rozdielov, ktoré oceňujú užívatelia po prechode na verziu Office 365.

1) Na spájanie textov je v Exceli 2016 k dispozícii funkcia CONCATENATE. Pri väčšom množstve spájaných textov je to však veľmi zdĺhavé. Vo verzii 365 môžete použiť funkciu TEXTJOIN, ktorá Vám ušetrí množstvo času.

Office 365 ponúka aj ďalšie funkcie, ktoré v ostatných verziách nie sú.

2) Online prístup k dokumentom je pokladaný za jednu z najväčších výhod. V online verzii 365 síce nie sú k dispozícii všetky nástroje ako v „desktopovej“ (v počítači nainštalovanej) verzii, avšak k jednoduchým úpravám to úplne postačuje. Prístup k Vašim dokumentom tak máte po prihlásení z každého počítača aj mimo práce. Svoj notebook tak nemusíte nosiť stále so sebou.

3) Jednoduchšia komunikácia a zdieľanie dokumentov s kolegami je takisto jednou z významných výhod.

Ak Vás zaujíma viac alebo už verziu 365 používate a chcete ju využívať naplno, pozývame Vás na naše kurzy, ktoré sú venované práve práci s Office 365. Vybrať si môžete základný kurz „Práca s Office 365“ alebo pre pokročilých „Práca s Office 365 pre pokročilých“.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité výhradne pre účely spracovania Vášho komentára. Zásady spracovania osobných údajov.